| Stukken van de kamer van koophandel ( Het Utrechts Archief ) |
Algemeen
In dit zoekscherm is het mogelijk specifiek te zoeken op dossiers van de Kamer van Koophandel in toegangen. Het betreft dossiers in de toegangen:
- handelsregister van de Kamer van Koophandel Utrecht, 1922-1982 (toegangsnr. 4004)
- handelsregister van de Kamer van Koophandel Amersfoort, 1922-1992 (toegangsnr. 4003)
In de archieven van de Kamer van Koophandel is een serie dossiers van bedrijven opgenomen die zich hebben ingeschreven in het Handelsregister. In deze dossiers zijn diverse gegevens over de bedrijven vastgelegd, zoals een korte bedrijfsomschrijving, de handelsnaam, de rechtsvorm, het adres en gegevens over eigenaren, bestuurders, vennoten, commissarissen en procuratie-houders.
De opgeheven dossiers van het handelsregister van de Kamer van Koophandel Utrecht over de periode 1922-1982 zijn opvraagbaar in Het Utrechts Archief (toegangsnr. 4004). Hetzelfde geldt voor de opgeheven dossiers van de Kamer van Koophandel Amersfoort over de periode 1922-1992 (toegangsnr. 4003).
Van de dossiers in de beide handelsregisters zijn destijds lijsten gemaakt. In de lijst van het handelsregister van de Kamer van Koophandel Utrecht werden het dossiernummer, de (verkorte) bedrijfsnaam en de datering van het dossier opgenomen. De lijst van Amersfoort vermeldde alleen het dossiernummer en de (verkorte) bedrijfsnaam.
In 2008 is deze lijst toegankelijk gemaakt via een specifiek zoekscherm op de website www.archieven.nl. De originele dossiers zijn opvraagbaar op de studiezaal Originelen van Het Utrechts Archief.
Zoekscherm
Er wordt gezocht op hele zoektermen. Er kan gebruik gemaakt worden van het jokerteken * vóór- of achter een zoekterm. Het is mogelijk om gecombineerd te zoeken door meerdere velden in te vullen. Het is mogelijk dat velden geen gegevens bevatten.
Er kan specifiek gezocht worden op de velden:
Naam: er kan gezocht worden op de bedrijfsnaam
Standplaats Kamer van Koophandel: er kan specifiek gezocht worden in het handelsregister van Utrecht of dat van Amersfoort. Het zoeken in dit veld kan in verband met het hoge aantal resultaten alleen plaatsvinden in combinatie met het zoeken in één van de andere zoekvelden. Voor Amersfoort bevat het veld periode geen gegevens, waardoor gecombineerd zoeken met dat veld niet mogelijk is
Periode: er kan gezocht worden naar dossiers in een bepaalde periode door het beginjaar in te vullen in het veld Van en het eindjaar in het veld Tot. Zoeken vanaf een bepaald jaar is mogelijk door het veld Tot leeg te laten. Zoeken in een bepaald jaar is mogelijk door het jaartal zowel in het veld Van als in het veld Tot in te vullen. Voor Amersfoort is het zoeken in het veld periode niet mogelijk, aangezien dat veld geen gegevens bevat.





