Archiefdiensten, historische verenigingen en musea
Dit overzicht biedt u adresgegevens en openingstijden en andere informatie van archiefdiensten, historische verenigingen en musea met een historische collectie.
Mist u informatie of kloppen de gegevens niet meer, mail het ons.
Maandagmiddag en woensdagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Verder op afspraak. Op zon- en feestdagen is het museum gesloten.
Informatie:
De collectie van het Wasch en Strijkmuseum toont u de jarenlange traditie van doodgewone bezigheden als wassen en strijken. Maar wie iets beter kijkt, ontdekt onze westerse geschiedenis van eeuwen geleden tot nu. In gebruiksvoorwerpen, maar vooral ook in buitengewoon interessante schilderijen, prenten en tekeningen. Wassen en strijken vertelt niet alleen hierover, maar juist ook over hoe mensen vroeger met elkaar omgingen. 350 jaar geschiedenis binnen handbereik! De collectie van Vekemans bestaat uit zo'n 65 schilderijen, 350 prenten en gravures, 25 beelden, 1300 ambachtelijk gemaakte strijkbouten en verder talrijke meubels en mangelplanken. Samen vormen ze het verhaal hoe wij leefden vanaf 1600 tot nu. - Veranderingen en stilstaan - Ontwikkelingen - Keramische en ijzeren bouten - Kunst
Opmerkingen:
Stichting Beheer Collectie Wasch- en Strijk Museum (‘Wasch- & Strijkmuseum’) en het zustermuseum Stichting Beheer Collectie Brabant Goed Gemutst zijn in particulier bezit van de familie Vekemans.